Home Breaking News / ତାଜା ଖବର ମହୁମାଛି କାମୁଡାରେ ଆଗୁଲ ପଞ୍ଚାୟତର ଜୁଗାପଦର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମୃତ ଚାରି ଆହତ

ମହୁମାଛି କାମୁଡାରେ ଆଗୁଲ ପଞ୍ଚାୟତର ଜୁଗାପଦର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମୃତ ଚାରି ଆହତ

by Times One Odia
Share with
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ବିଷମକଟକ(କମଳାକାନ୍ତ ବାତ୍ରା): ଆଜି ରାୟଗଡା ଜିଲ୍କା ମୁନିଗୁଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆଗୁଳ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ର ଜୁଗାପଦର ଠାରେ ଏକ ଅଭାବନିୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି |କିଛି ମହିଳା ଚାଷ କାମ କୁ ଯିବା ବେଳକୁ ହଠାତ ମହୁମାଛି ଆକ୍ରମଣ ରେ ଶିକାର ହେଇଥିଲେ
ଏଥିରେ ଜଣେ ୬୦ ବର୍ଷ ର ବୟସ୍କା ମହିଳା କାଲାରି ସାରାକା କୁ ଗୁରୁତ୍ବର ଅଵସ୍ଥାରେ ମୁନିଗୁଡା ସାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର କୁ ନେଇଥିବା ବେଳେ ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମ୍ରୁତ୍ୟୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ | ଅନ୍ୟ ଚାରି ଜଣ ଙ୍କ ମଧ୍ୟ ରୁ ଜଣେ ମହିଳା ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥା ରେ ଥିବା ଦେଖି ରାୟଗଡା ଜିଲ୍କା ସାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର କୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି | ଅନ୍ୟ ତିନି ଜଣ ଙ୍କୁ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିସ୍ଛା କରିଥିବା ମୁନିଗୁଡା ସାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ରୁ ସୁଚନା ମିଲିଛି |
ଅଞ୍ଚଳ ବାସି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ମହୁମାଛି ଆକ୍ରମଣ ହେବା ସ°ଙ୍ଗେ ସ°ଙ୍ଗେ କୁମୁଣ୍ଡାବାଲି ଉପସାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର କୁ ତୁରନ୍ତ ଚିକିସ୍ଛା କରାଇଵା ନିମନ୍ତେ ନେଲାବେଳେ ଜଣେ ହେଲଥ ୱାରକର ହିଁ ଥିଲେ |ଚିକିସ୍ଛା ପାଇଁ ସାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ରେ ଡାକ୍ତର ନ ଥିଲେ |ଯାହାଫଳରେ ବାଧ୍ୟ ହେଇ କୁମୁଣ୍ଡାବାଲି ବଙ୍ଗାଳି କ୍ଳିନିକ କୁ ଚିକିସ୍ଛା କରାଇଵାକୁ ନେଇଥିଲେ |ସାସ୍ଥ୍ୟଵସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବାରୁ କ୍କିନିକ ମନା କରିଥିଲା |
ସାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିଲାବେଳେ ଉପସାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ରେ ଡାକ୍ତର ନ ଥିବାରୁ ଜଣକର ମୂଲ୍ୟବାନ ଜୀବନ ଚାଲିଯାଇଛି|ଏଥିପାଇଁ ଦାୟି ସ°ପୁର୍ଣ ସାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ର ଇନଚାର୍ଜ | ବାରମ୍ବାର ଆୟୁଷ ଡାକ୍ତର ରିନା ପରିଡା ଅନୁପସ୍ଥିତ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ସତ୍ବେ ବି ସାସ୍ଥ୍ୟବିଭାଗ କୈଣସି ପଦଖେପ ନେଇ ନାହାନ୍ତି |ଏଣୁ ଗ୍ରାମବାସି ଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପସାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ରେ ନିୟମିତ ଡାକ୍ତର ରଖନ୍ତୁ |ନଚେତ ଉପସାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ରେ ତାଲା ପଡିବ ବୋଲି ଚେତାବନି ଦେଇଛନ୍ତି|

related posts

Leave a Comment