Home Breaking News କାବୁଲ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଦୁଇଟି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବିସ୍ଫୋରଣ, ୪୦ରୁ ଅଧିକ ମୃତ, ଶତାଧିକ ଆହତ

କାବୁଲ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଦୁଇଟି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବିସ୍ଫୋରଣ, ୪୦ରୁ ଅଧିକ ମୃତ, ଶତାଧିକ ଆହତ

by Times One Odia
Share with
     
 
 
   

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ରାଜଧାନୀ କାବୁଲ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଦୁଇଟି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଛି । ଗୁରୁବାର ସଂଧ୍ୟାରେ ହୋଇଥିବା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଶତାଧିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଦୁଇଟି ଯାକ ବିସ୍ଫୋରଣ କାବୁଲ ବିମାନ ବନ୍ଦର ବାହାରେ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ପ୍ରଥମ ବିସ୍ଫୋରଣ ଆବେ ଗେଟ୍ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିସ୍ଫୋରଣ କିଛି ମିନିଟ ପରେ ବ୍ୟାରେନ୍ ହୋଟେଲ ନିକଟରେ ହୋଇଥିଲା । ଦୁଇଟି ଯାକ ବିସ୍ଫୋରଣ ଆତ୍ମଘାତୀ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ପରେ ଥରି ଉଠିଥିଲା ପୁରା ଅଂଚଳ । ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଆଇଏସଆଇଏସ ହାତ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ।
ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୪ ଜଣ ଆମେରିକୀୟ ସୈନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ୩ ଜଣ ଆମେରିକୀୟ ସୈନିକ ଆହତ ହୋଇ ଥିବା ନେଇ ଆମେରିକା ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଜାରି ହୋଇଛି ।
କାବୁଲ ଏୟାରପୋର୍ଟ ବାହାରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଥିବା ବେଳେ ଏପରି ବିସ୍ଫୋରଣ ନେଇ ଆଗରୁ ଆମେରିକା , ବ୍ରିଟେନ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଶାସନ ସତର୍କତା ଜାରି କରିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କର ନାଗରିକଙ୍କୁ ବିମାନ ବନ୍ଦର ନିକଟକୁ ନ ଯିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ କାବୁଲ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଦୁଇଟି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବିସ୍ଫୋରଣ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସ୍ତବ୍ଧ କରିଦେଇଛି ।

related posts

Leave a Comment