Home Breaking News ସାବାସ ଲଭଲିନା, ଟୋକିଓରେ ଦେଶ ପାଇଁ ଜିତିଲେ ବ୍ରୋଂଜ ମେଡାଲ

ସାବାସ ଲଭଲିନା, ଟୋକିଓରେ ଦେଶ ପାଇଁ ଜିତିଲେ ବ୍ରୋଂଜ ମେଡାଲ

by Times One Odia
Share with
     
 
 
   

ଏବେ ସାରା ଦେଶବାସୀଙ୍କ ମୁହଁରେ ଗୋଟିଏ ନାଁ । ଲଭଲିନା ବୋରଗୋହେଁ । ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ମହିଳା ବକ୍ସିଂରେ ଆସାମର ଝିଅ ଲଭଲିନା ଜିତିଛନ୍ତି ବ୍ରୋଂଜ ମେଡାଲ । ଆଜି ଖେଳାଯାଇଥିଲା ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ସେମି ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲା । ସକାଳ ୧୧ ଟାରେ ଭାରତର ଲଭଲିନା ବୋରଗୋହେଁ ତୁର୍କୀର ବୁସେନାଜ ସୁରମେନେଲିଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । କଡା ମୁକାବିଲା ଭିତରେ ୫-୦ ବାଉଟରେ ଜିତି ଫାଇନାଲକୁ ଯାଇଥିଲେ ତୁର୍କୀର ବୁସେନାଜ । ତୁର୍କୀର ଏହି ଖେଳାଳି ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ ଅଟନ୍ତି । ତଥାପି ତାଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ନିଜର ଦମ୍ ଲଗାଇ ଦେଇ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ନିଜର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଲଭଲିନା । ଲଭଲିନା ବକ୍ସିଂରେ ବ୍ରୋଂଜ ଜିତିବା ପରେ ଚଳିତ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଦେଶକୁ ତୃତୀୟ ବ୍ରୋଂଜ ମେଡାଲ ମିଳିଛି । ମୀରାବାଇ ଚାନୁ, ପିଭି ସିନ୍ଧୁଙ୍କ ପରେ ଲଭଲିନା ବୋରଗୋହେଁ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ବ୍ରୋଂଜ ମେଡାଲ ଜିଣି ଟୋକିଓରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉଡାଇଛନ୍ତି ।

related posts

Leave a Comment