Home Breaking News / ତାଜା ଖବର ଜାତୀୟ ପକ୍ଷୀ ମୟୂର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନିଜେ ଗଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ

ଜାତୀୟ ପକ୍ଷୀ ମୟୂର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନିଜେ ଗଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ

by Times One Odia
Share with
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ଆଜି ସକାଳ ସମୟରେ ଉପଖଣ୍ଡ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଘଟଣା ଘଟି ଯାଇଛି । ଉପଖଣ୍ଡ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଏକ ମୟୂର ହଠାତ ଛୋଟେଇ ଛୋଟେଇ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଅଗଣାରେ ଥିବାର ଦେଖି ଉପଖଣ୍ଡ ପ୍ରାଣୀଧନ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ବ୍ଲକପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ଶରତ କୁମାର ପାତ୍ର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକ ଅଳକାନନ୍ଦ କର ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ମୟୂରଟିକୁ ଧରି ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ । ଜାତୀୟ ପକ୍ଷୀ ହୋଇଥିବାରୁ ଉଦଳା ବନବିଭାଗ ର ରେଞ୍ଜରଙ୍କୁ ଖବର ଦେବାରୁ ସେ ସେହି ମୟୂରର ଚିକିତ୍ସା ଅବସ୍ଥାରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସେ ମୟୂରଟିକୁ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ନେଇ ଅଛନ୍ତି । ମୟୂରଟି ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଭଲ ହୋଇଗଲେ ତାକୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଛାଡି ଦିଆଯିବ ବୋଲି ରେଞ୍ଜର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ମଣିଷ ରୋଗରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ ପାଇଁ ଡାକ୍ତର ପାଖକୁ ଯାଏ ସେହିପରି ପଶୁପକ୍ଷୀ ଆରୋଗ୍ୟ ପାଇଁ ପଶୁ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନିଆଯାଇ ଥାଏ । ବେଳେବେଳେ ପଶୁପକ୍ଷୀମାନେ ନିଜେ ନିଜର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପହଞ୍ଚି ଯାଆନ୍ତି । ଆଜିର ଏହି ଘଟଣା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଅଛି ଯେ , କଥା କହିପାରୁନଥିବା ମୟୂର ଟି କିପରି ନିଜସ୍ୱ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆପେ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ରେ ଉପସ୍ଥିତ ହେଲା । ସମସ୍ତେ ମୟୂରଟି ଶିଘ୍ର ଆରୋଗ୍ୟ ହେଉ ଏହି କଥା ଉପସ୍ଥିତ ଲୋକମାନେ କହୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

related posts

1 comment

Deepak Kumar majhi July 17, 2021 - 4:17 pm

👍

Reply

Leave a Comment