Home Social Media କେଉଁ ପାପରୁ ଆମେ ଦୂରେଇ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ?

କେଉଁ ପାପରୁ ଆମେ ଦୂରେଇ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ?

by Times One Odia
Share with
     
 
 
   

ଭଗବାନ ଆମକୁ ମନୋନୀତ ଅଳଙ୍କାର, ଆଚରଣ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ସହିତ ଆଶୀର୍ବାଦ କରିଛନ୍ତି, ଯାହାକୁ ଆଜି ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଆମ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ ସଜାଇବା ଏବଂ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ..

୪୬ ଆଚରଣ ସିଦ୍ଧାନ୍ତରୁ: ୧୦) ସତ୍ୟ ହେଉଛି ସର୍ବ-ସୁରକ୍ଷାକାରୀ ଭଗବାନ । ସତ୍ୟଠାରୁ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ରକ୍ଷକ ନାହିଁ । ୧୧) ପ୍ରଭୁ, ଯିଏ ସତ୍ୟ (ସତ୍ୟ) ର ପ୍ରତୀକ, ସତ୍ୟବାଦୀ ଏବଂ ସ୍ନେହପୂର୍ଣ୍ଣ ହୃଦୟକୁ ତାଙ୍କର ଦର୍ଶନ (ଦର୍ଶନ) ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି । ୧୨) ସମସ୍ତ ପ୍ରାଣୀମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ଦୟା ଏବଂ ଆତ୍ମ-ତ୍ୟାଗର ଭାବ ​​ମଧ୍ୟ ରଖ । ୧୩) ତୁମର ଇନ୍ଦ୍ରିୟଗୁଡିକର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ, ଏକ ଅବିଶ୍ୱାସନୀୟ ଚରିତ୍ର, ଏବଂ ଆସକ୍ତ ନହେବା ଆବଶ୍ୟକ । ୧୪) ଜିଭ କରିବାକୁ ପ୍ରବୃତ୍ତ ଥିବା ଚାରିଟି ପାପ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସର୍ବଦା ସତର୍କ ରୁହ: (କ)ମିଥ୍ୟା ବଚନ (ଖ) ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଗାଳି ଦେବା (ଗ) ପଛରେ କହିବା ,(ଘ) ଅତ୍ୟଧିକ କହିବା , ଏହି ପ୍ରବୃତ୍ତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ସର୍ବୋତ୍ତମ । ୧୫) ଶରୀର କରୁଥିବା ପାଞ୍ଚଟି ପାପକୁ ରୋକିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର: ହତ୍ୟା, ବ୍ୟଭିଚାର, ଚୋରି, ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ଏବଂ ମାଂସ ଖାଇବା । ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଜୀବନ ଯାପନ ପାଇଁ ଏହା ଅଧିକ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ଯଦି ଏଗୁଡିକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଦୂରରେ ରଖାଯାଏ ।

*ଜିଭର ବ୍ୟବହାରରେ ତୁମକୁ ସର୍ବଦା ସଜାଗ ରହିବାକୁ ପଡିବ । ଏହା ମୁକ୍ତି ବା ଦାସତ୍ୱର ଏକ ମାଧ୍ୟମ ହୋଇପାରେ ।

related posts

1 comment

Deepak Kumar majhi July 6, 2021 - 3:37 pm

👍

Reply

Leave a Comment