Home Breaking News / ତାଜା ଖବର ପୋଲିସ ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ 6 ମାଓବାଦୀ ମୃତ

ପୋଲିସ ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ 6 ମାଓବାଦୀ ମୃତ

by Times One Odia
Share with
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ବିଶାଖାପାଟଣା(ଜ୍ୟୋତିନ୍ଦ୍ର ନାରାୟଣ ପାଢ଼ୀ): ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ- ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ଜଙ୍ଗଲରେ ଗ୍ରେହାଉଣ୍ଡସ୍ ସହିତ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ 6 ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ | ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜଙ୍ଗଲରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥାନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗଭୀର ଥିବାରୁ ମୃତ ଓ ଆହତ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ବିବରଣୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣା ପଡିନାହିଁ . ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମାଓବାଦୀ ଦଳର କେତେକ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଗୁଳିବିନିମୟ ସମୟରେ ଖସିଯିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ବୁଧବାର ସକାଳେ ବିଶାଖାପାଟନମରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସର ଗ୍ରେହାଉଣ୍ଡ ଫୋର୍ସ ସହିତ ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ନିଷିଦ୍ଧ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ମାଓବାଦୀ) ର 6 ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି। କୋୟୁରୁ ବ୍ଲକର ଥେଗାଲାମେଟା ଜଙ୍ଗଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟର ହୋଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ମାଓବାଦୀ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ଗ୍ରେହାଉଣ୍ଡମାନେ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ୍ କରୁଥିଲେ। “ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ମିଳିଥିବା ପ୍ରାଥମିକ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, AK-47 ରାଇଫଲ, ଏକ SLR (ସେଲ୍-ଲୋଡିଂ ରାଇଫଲ), କାର୍ବାଇନ୍, ତିନି .303 ରାଇଫଲ ଏବଂ ଦେଶରେ ନିର୍ମିତ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହିତ ମାଓବାଦୀଙ୍କ 6 ଟି ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିବା ବିଶାଖାପାଟନମ୍ (ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ) ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସର ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ପୋଲିସର କୋୟୁରୁ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଭେଙ୍କଟାରାମନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜଙ୍ଗଲରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥାନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗଭୀର ଥିବାରୁ ମୃତ ତଥା ଆହତ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ବିବରଣୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣା ପଡିନାହିଁ। “ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ଜାରି ରହିଛି। ଅତିରିକ୍ତ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସକୁ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପଠାଯାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମାଓବାଦୀ ଦଳର କେତେକ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଗୁଳିବିନିମୟ ସମୟରେ ଖସିଯିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଟ୍ରାକ କରିବା ପାଇଁ ହେଲିକପ୍ଟର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି।

related posts

1 comment

Deepak Kumar majhi June 16, 2021 - 5:47 pm

Good job

Reply

Leave a Comment