Home Breaking News ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ଓଡିଶା ଉପରେ ରହିବ ପ୍ରଭାବ

ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ଓଡିଶା ଉପରେ ରହିବ ପ୍ରଭାବ

by Times One Odia
Share with
     
 
 
   

ଆରବସାଗରରେ ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ତୌତେର ପ୍ରଭାବ ଥମିନି, ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଦାନା ବାନ୍ଧିଲାଣି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ । ଲଘୁଚାପ ଆଗକୁ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେଇପାରେ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନୀ । ପ୍ରତିବର୍ଷ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହେଲେ ବାତ୍ୟାରେ ପରିଣତ ହୁଏ, ଏହାର ପ୍ରଭାବ କଣ ଓଡିଶାବାସୀ ଭଲ ଭାବେ ଜାଣିଛନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟକ ବର୍ଷ ବାତ୍ୟାର ମୁକାବିଲା କରୁଥିବା ଓଡିଶା ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଏବେ ପୁଣି ଏକ ବାତ୍ୟା ଝୁଲିଲାଣି । କେନ୍ଦ୍ର ଭୂବିଜ୍ଞାନ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ସଚିବ ମାଧବନ ରାଜୀବନ ଏ ନେଇ ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି । ଆରବ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟ ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ତୌତେକୁ ନେଇ ଆଗରୁ ସମସ୍ତ ଆକଳନ ଠିକ୍ ହୋଇଥିବାରୁ , ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟ ଲଘୁଚାପକୁ ନେଇ ଆକଳନ ଉପକୂଳ ଓଡିଶା ପାଇଁ ଚିନ୍ତା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

  • ଆସନ୍ତା ୨୩ ତାରିଖ ବେଳକୁ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ଲଘୁଚାପ
  • ଲଘୁଚାପ ଆଗକୁ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେଇପାରେ
  • ଲଘୁଚାପ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ପରେ ଗତିପଥ ଓ ପ୍ରଭାବ ନେଇ କରାଯାଇପାରିବ ଆକଳନ

related posts

Leave a Comment