Home Breaking News / ତାଜା ଖବର କୋଦଳା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଡାକ୍ତର ବଦଳରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ଆୟୂଷ ଡାକ୍ତର ଡ଼ଃ ଜୟଦେବ ନାୟକ

କୋଦଳା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଡାକ୍ତର ବଦଳରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ଆୟୂଷ ଡାକ୍ତର ଡ଼ଃ ଜୟଦେବ ନାୟକ

by Times One Odia
Share with
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ପୋଲଶରା(ଅଭିମନୁ ମିଶ୍ର): ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା କୋଦଳା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଅବହେଳା ହୋଇ ଆସୁଛି। ୫ ଜଣ ବଦଳରେ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଏଠି ୩ ଜଣ ଡାକ୍ତର ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ଦେଖା ମିଳୁନାହିଁ , ଆୟୁଷ ଡାକ୍ତର ଡ଼ଃ ଜୟଦେବ ନାୟକ ଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ପରିସରରେ ବସେଇ ଦେଇ ଡାକ୍ତର ମାନେ ଆସୁନାହାନ୍ତି।କୌଣସିଟି ସାଙ୍ଘାତିକ ମାଡ଼ କିମ୍ବା କୌଣସି ରୋଗରେ ପଡ଼ି ହଟାତ ଏଠାକୁ ଆସିଲେ ଡାକ୍ତରମାନେ ନ ଆସିବା ଫଳରେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଆୟୁଷ ଡାକ୍ତର ଜୟଦେବ ନାୟକ ରୋଗୀ ଦେଖୁଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର କହି ବୁଲୁଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମାନଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚକୋଟିର ଡାକ୍ତର ଯୋଗାଇଦିଆଯାଇଛି ଓ ସେମାନେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ପଚାରି ବୁଝୁଛନ୍ତି।କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ଓଲଟା! ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ଡାକ୍ତର ଚିନ୍ମୟ ମହାପାତ୍ର, ଆଦିତ୍ୟ ପ୍ରସାଦ ସାହୁ ଏବଂ ମେଡିକାଲ ଇନଚାର୍ଜ ଡାକ୍ତର ସୁଜିତ ବେହେରାଙ୍କ କେବେ କେବେ ଦେଖା ମିଳୁଛି ଅନେକ ଥର ରୋଗୀଙ୍କ ସହ ଯାଇଥିବା ସମ୍ପର୍କୀୟ ମାନେ ମଧ୍ୟ ବିରକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି। ଡ଼ାକ୍ତର ମାନଙ୍କ କାମ ଯାହା ରହିଛି ଯେପରି ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମହିଳା ଓ ପୁରଷ ମାନଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା କଣ ହୋଇଛି ,କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଚିକିତ୍ସା କରି କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଔଷଧ ଦେଲେ ସେମାନେ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିବେ ତାହାର ପ୍ରେସ୍କ୍ରିପସନ ଲେଖିବା ଆଦି। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହି କି ଯେ ଆୟୁଷ ଡାକ୍ତର ମାନେ ଅଭିଜ୍ଞ ଡାକ୍ତର ଭଳି ରୋଗୀ ଦେଖିବା ଓ ପ୍ରେସ୍କ୍ରିପସନ ଲେଖିବାର କୌଣସି ଗାଇଡ଼ଲାଇନ ନାହିଁ ତଥାପି ଆୟୁଷ ଡାକ୍ତର ଅନ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ସହ ଏହି ସବୁ ସେମାନେ କିଭଳି କରୁଛନ୍ତି ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯଦି କୌଣସି ଲୋକର କିଛି ଅସୁବିଧା ହେବ ସେଥି ପାଇଁ ଦାୟୀ କିଏ ! ଡାକ୍ତର ମାନେ ଉପସ୍ଥିତି ନ ରହିବା ହେତୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ରୋଗୀ, ଦୁର୍ଘଟଣା ମାନ ଓ ପ୍ରସୂତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏବଂ ସାମ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏମ.କେ.ସି.ଜି ମେଡିକାଲ କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ କରାଯାଉଛି। ଯାହାଫଳରେ ଜନସାଧାରଣ ଏହି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ଆସ୍ଥା ପ୍ରକାଶ କରୁନାହାନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ପରିସ୍ଥିତି ରେ ଆୟୁଷ ଡାକ୍ତର,ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ଓ ଅଙ୍ଗନବାଡି କର୍ମୀ ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରେତ୍ୟକ ଗ୍ରାମ କୁ ଗ୍ରାମ ଯାଇ ଥର୍ମାଲ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରିବା ସହ ଆଣ୍ଟିଜେନ ଟେଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ କରିକି ଆଣୁଛନ୍ତି ଯାହା ଫଳରେ ଉକ୍ତ ସମୟରେ ମେଡିକାଲ ପରିସର ଖାଲି ରହୁଛି। କିଭଳି ଡାକ୍ତର ମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତେକ ଦିନ ଆସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସମେତ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମାନେ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

related posts

Leave a Comment