Home Breaking News / ତାଜା ଖବର କ୍ରିଏଜେନିକ୍ ଅମ୍ଳଜାନ ଟ୍ୟାଙ୍କ, ଅମ୍ଳଜାନ ସିଲିଣ୍ଡର ଓ କ୍ରିଟିକାଲ୍ ମେଡିକାଲ୍ ସାମଗ୍ରୀ ସିଙ୍ଗାପୁରରୁ ବିଶାଖାପାଟଣାରେ ପହଞ୍ଚିଲା

କ୍ରିଏଜେନିକ୍ ଅମ୍ଳଜାନ ଟ୍ୟାଙ୍କ, ଅମ୍ଳଜାନ ସିଲିଣ୍ଡର ଓ କ୍ରିଟିକାଲ୍ ମେଡିକାଲ୍ ସାମଗ୍ରୀ ସିଙ୍ଗାପୁରରୁ ବିଶାଖାପାଟଣାରେ ପହଞ୍ଚିଲା

by Times One Odia
Share with
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ବିଶାଖାପାଟଣା(ଜ୍ୟୋତିନ୍ଦ୍ର ନାରାୟଣ): Covid-19 ବିରୋଧରେ ଦେଶର ସଂଗ୍ରାମକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ସହ ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ଆଣିବା ପାଇଁ ବିଶାଖାପାଟଣା ସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ନୌସେନାର ଇଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ନାଭାଲ କମାଣ୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ‘ସମୁଦ୍ର ସେତୁ-୨, ଅପରପକ୍ଷରେ ସମଗ୍ର ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ ହସପିଟାଲକୁ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଇବା ଦାୟିତ୍ଵ ଇଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ନାଭାଲ କମାଣ୍ଡ ନିଜ ଉପରକୁ ନେଇଛି. ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦ୍ଵାରା INS Airavat ଆଜି ସକାଳେ ସିଙ୍ଗାପୁରର 3898 ଅମ୍ଳଜାନ ସିଲିଣ୍ଡର ସହିତ 08 କ୍ରିଏଜେନିକ୍ ଅମ୍ଳଜାନ ଟ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ନିତ୍ୟାନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକୀୟ COVID ମେଡିକାଲ ସାମଗ୍ରୀ ସହିତ ବିଶାଖାପାଟଣାରେ ପହଞ୍ଚିଛି | ଜାହାଜଟି ମେ 05 ତାରିଖରେ ସିଙ୍ଗାପୁର ଛାଡି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ ସିଲିଣ୍ଡର ସହିତ ଭାରତର ଉଚ୍ଚ ଆୟୋଗ ସହ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରି ବିଭିନ୍ନ ଏଜେନ୍ସି ମାଧ୍ୟମରେ ଆଜି ବିଶାଖାପାଟଣା ପହଞ୍ଚିଛି | ସମୁଦ୍ର ସେତୁ-୨ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ପକ୍ଷରୁ ୯ ଗୋଟି ଜାହାଜ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଛି. INS Airavat ହେଉଛି ଏହି ନଅଟି ଜାହାଜର ଏକ ଅଂଶ ଯାହାକି ପାରସ୍ୟ ଉପସାଗର ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଏସିଆର ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଦେଶୀ ଦେଶରୁ ତରଳ ମେଡିକାଲ ଅମ୍ଳଜାନ ଏବଂ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ଚିକିତ୍ସା ଉପକରଣ ପଠାଇବା ପାଇଁ COVID ରିଲିଫ୍ ଅପରେସନ୍ ’ସମୁଦ୍ର ସେଟୁ ’ପାଇଁ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛି |

related posts

Leave a Comment