Home Breaking News / ତାଜା ଖବର ତାମିଲନାଡୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶପଥ ନେଲେ ଏମ. କେ ଷ୍ଟାଲିନ୍

ତାମିଲନାଡୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶପଥ ନେଲେ ଏମ. କେ ଷ୍ଟାଲିନ୍

by Times One Odia
Share with
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ତାମିଲନାଡୁ:: ତାମିଲନାଡୁର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଡିଏମକେ ସଭାପତି ଏମ.କେ ଷ୍ଟାଲିନ । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ଷ୍ଟାଲିନ୍ । ସୂଚନା ଥାଉକି, ଷ୍ଟାଲିନ ଗୃହ ବ୍ୟତୀତ ସାଧାରଣ ତଥା ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିଭାଗ ପରିଚାଳନା କରାଯିବ । ତାଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟରେ ଷ୍ଟାଲିନଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ୩୩ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ।

ଏହି ୩୩ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୫ ଜଣ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ଷ୍ଟାଲିନ ଏହି କ୍ୟାବିନେଟରେ ଡାପ୍ରାଇମୁରୁଗାନଙ୍କ ପରି ବରିଷ୍ଠ ନେତା ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି । ଡିଏମକେ ନେତା ତଥା ଦଳର ସଚିବ ଡାପ୍ରାଇମୁରୁଗାନ ଜଳ ସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ । ୨୦୦୬-୧୧ ମସିହାରେ ପୂର୍ବ ସରକାରରେ ସେ ସାଧାରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ । ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ, ୧୮ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୁରୁମୁରୁଗାନ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ମଧ୍ୟ ଏଥର କ୍ୟାବିନେଟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଏଥିସହିତ ଚେନ୍ନାଇର ପୂର୍ବତନ ମେୟର ଏମ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ୍ ତଥା ଦଳର ନେତା ପି. ସେକ୍ରାବାବୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ । ସୂଚନାନୁସାରେ, ସୁବ୍ରମଣ୍ୟନଙ୍କୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ସେକରବାବୁଙ୍କୁ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ଏବଂ ଚାରିଟେବୁଲ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ବିଭାଗ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ପି.କେ ସେକରାବାବୁ, ଏସ୍ ନାସର, ଡିଏମକେ ପୂର୍ବତନ ଚାବୁକ ଏବଂ ସାଖପାନି, ପି.କେ ମୁର୍ତ୍ତୀ, ଆର ଗାନ୍ଧୀ, ଏସ୍.ଏସ୍ ଶିବଶଙ୍କର, ପାଲାନିୱେଲ୍ ଥିୟାରାଜାନ୍, ଅନିବଲ ମହେଶ ମୋୟାମୋଜି, ଶିବ ଭି ମାୟାନନାଥନ୍, ସିଭି ଗଣେଶନ୍ ଏବଂ ଟି ମନୋ ଥାଙ୍ଗରାଜ । କ୍ୟାବିନେଟରେ ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ପ୍ରତିନିଧୀ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଶ୍ରୀ ଗୀତା ଜୀୱାନ୍ ଏବଂ ଏନ କ୍ଲାଭିଜୀ ସେଲଭାରାଜ ।

related posts

Leave a Comment