Home Breaking News / ତାଜା ଖବର ଲକଡାଉନରେ ଭୋକିଲା ରୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ

ଲକଡାଉନରେ ଭୋକିଲା ରୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ

by Times One Odia
Share with
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ଲକଡାଉନରେ ଭୋକିଲା ରୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଆହାର କେନ୍ଦ୍ରରୁ ପ୍ୟାକେଟ ଖାଦ୍ୟ ନିଅନ୍ତୁ । ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ପ୍ରୋଟୋକଲକୁ ବିଚାର କରି ଭୁବନେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ ରାଜଧାନୀର ସମସ୍ତ ୧୨ଟି ଆହାର କେନ୍ଦ୍ରରେ ପ୍ୟାକ୍ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। କମିଶନର୍ ପ୍ରେମ ଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆଜିଠାରୁ ବଳବତ୍ତର ରହିଛି। ନାଗରିକମାନେ ଆହାର ଖାଦ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିରାପଦ ଏବଂ ଶସ୍ତା ଅଟେ, ତାଲା ବନ୍ଦ ହେତୁ ଏହାକୁ ବାରଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ପ୍ରୋଟୋକଲଗୁଡିକ ପାଳନ କରିବା ଏବଂ ଆହାର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିରାଶ ନକରିବା ପାଇଁ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏହି ଉପନ୍ୟାସ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁମାନେ ଆହାର ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଛନ୍ତି ନାଗରିକମାନଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ବିଚାର କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ପଦକ୍ଷେପ । ଭୁବନେଶ୍ୱରର ୧୨ ଟି ଆହାର କେନ୍ଦ୍ରରେ ଲକ ଡାଉନ କାରଣରୁ ଖାଦ୍ୟ ପରିମାଣ ହ୍ରାସ ପାଇଛି | ମହାମାରୀ ତାଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭୋଜନର ଆବଶ୍ୟକତା କମ୍ ହେବ ବୋଲି ଅନୁଭବ କରାଯାଇଛି। ଯାହା ପାଇଁ ଅପଚୟକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଭୋଜନ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଡେପୁଟି କମିଶନର କମଲା କାନ୍ତ ବେହେରାଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିବା ଆବଶ୍ୟକତା ଉପରେ ଆଧାର କରି ଏହାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଉଛି ।

related posts

Leave a Comment